II Niedziela Wielkiego Postu

25 lutego 2024

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej witamy o. Rafała Kwiatkowskiego, franciszkanina z Niepokalanowa, który poprowadzi tegoroczne wielkopostne rekolekcje.

2. Plan rekolekcji wygląda następująco:

- poniedziałek, wtorek i środa – godz. 8.00 i 18.00 – Msze św. z nauką dla dorosłych,

- poniedziałek, wtorek i środa – godz. 15.30 – nauka dla uczniów klas I–IV,

- poniedziałek, wtorek i środa – godz. 16.30 – nauka dla uczniów klas V–VIII.

3. W niedziele Wielkiego Postu zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwie Gorzkich żali, które tradycyjnie odprawiamy po sumie.

4. Jutro po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi św. Serdecznie zapraszam.

5. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty „Betania”.

6. W piątek zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej: o godz. 8.30 i 17.15.

7. W sobotę o godz. 10.30 zapraszam na próbę scholi liturgicznej.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca (od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi św.), pierwsza sobota miesiąca (odwiedziny kapłana u chorych z Komunią św.).
  2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej („Gość Niedzielny”, „Niedziela”).
  3. Ogłoszenie gminne: „W czwartek 29 lutego Wójt Gminy Szemud zaprasza mieszkańców na uroczyste oddanie czci walczącym o wolność w 80. rocznicę walk Partyzantów Zgrupowania Gryf Pomorski
    z Koleczkowa i Bojana nad Sleżą:

- godz. 8.30 – oddanie hołdu przy pomniku Partyzantów Kaszubskich w Koleczkowie,

- godz. 9.00 – odsłonięcie i poświęcenie pomnika upamiętniającego 80. rocznicę wydarzeń bitwy nad Sleżą (przy budynku zabytkowej Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojanie),

- godz. 9.30 – złożenie kwiatów na zbiorowym grobie Partyzantów Zgrupowania Gryf Pomorski
w Kielnie, poległych w walce z faszyzmem niemieckim w dn. 29.02.1944 r. pod Koleczkowem,

- godz. 10.00 – Szemud, Centrum Samorządowe:

- przekazanie nowego Sztandaru Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Kaszubskich w Koleczkowie,

- uroczysty apel przygotowany przez nauczycieli i uczniów SP Koleczkowo,

- promocja książki B. Borka Nad Sleżą. Zarys walk Kaszubów lesockich (wznow. wyd. z 1978 r.).

- godz. 17.00 – Centrum Samorządowe w Szemudzie: Żebë wrócył ten czas – koncert Zespołu Koleczkowianie dla Tadeusza Dargacza w dniu jego przejścia na emeryturę. Wstęp na koncert za okazaniem bezpłatnych wejściówek do pobrania w urzędzie gminy”.

1. Na nowy tydzień niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

104 0.06692910194397