18. Niedziela zwykła

2 sierpnia 2020

1. Sierpień to miesiąc ważnych rocznic narodowych. Podejmowana w tym czasie dobrowolna abstynencja od alkoholu przez dorosłych to wymowne świadectwo troski o trzeźwość polskiego narodu, które może pomóc wielu osobom uwikłanym w pijaństwo i alkoholizm wrócić na drogę wolności. Niech ten dar stanowi także cenny przykład dawany dzieciom, pokazujący im, że można cieszyć się życiem bez alkoholu.

2. Obserwujemy wzrost zachorowań na Covid-19. W związku z tym pragnę przypomnieć, że w takich obiektach, jak kościoły, czy sklepy wciąż obowiązuje nakaz zakrywania twarzy poprzez noszenie maseczek. Osoby mające problemy z astmą powinny używać przyłbic.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, w czwartek – święto Przemienia Pańskiego, w sobotę – wspomnienie św. Dominika, kapłana.

4. W tym tygodniu przypada również I czwartek miesiąca (od godz. 1700 – adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św.) oraz I piątek miesiąca (od godz. 1600 okazja do spowiedzi św.).

5. Za tydzień, z racji 2. niedzieli miesiąca będzie kolekta gospodarcza.

6.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej („Gość Niedzielny”, „Niedziela”).

7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Irena Lehmann, lat 85, z Jeleńskiej Huty. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się we wtorek o godz. 1000. Dobry Jezu…

8. Niech czas wakacji będzie dla nas bezpiecznym czasem zasłużonego wypoczynku. Pamiętajmy też, że nie jest to czas wolny od Pana Boga, od modlitwy i obowiązków religijnych. Także podczas urlopów pamiętajmy o udziale w niedzielnej Mszy świętej.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF