26. Niedziela zwykła

26 września 2021

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 w Archikatedrze Oliwskiej odbędzie się uroczystość nałożenia paliusza ks. abp. Tadeuszowi. Paliusz, w imieniu papieża Franciszka nałoży Nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybiskup Salvatore Pennacchio. Pamiętajmy o Księdzu Arcybiskupie w naszych modlitwach.

2. Jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. abp Tadeusz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców i rodziny otoczmy naszą serdeczną modlitwą.

3. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo, kapłana, we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika, w środę – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca (przed południem odwiedziny chorych – ks. proboszcz; od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi św.) oraz I sobota miesiąca (odwiedziny chorych – ks. Rafał).

5. W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam do wspólnego odmawiania różańca w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w soboty – po Mszy św. porannej, a w niedziele – po sumie.

6. W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się katecheza przed I Komunią św. dla uczniów klas III.

7. Także w sobotę o godz. 10.30 zapraszam na spotkanie scholi liturgicznej.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej („Gość Niedzielny”, „Niedziela”).

9. Na nowy tydzień niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF