24. Niedziela Zwykła

15 września 2019

1. Dziś w Kościele rozpoczynamy Tydzień Wychowania – szczególne dni modlitwy za dzieci, młodzież, ich rodziców i wychowawców.

2. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 1530 w kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania (w tym roku szkolnym do bierzmowania przygotowują się uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych).

3. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie w kościele rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii św.

4. W środę na godz. 1900 zapraszam na plebanię na pierwszą powakacyjną katechezę dla dorosłych.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie młodzież szkół ponadpodstawowych oraz młodzież pracującą.

6. W sobotę na godz. 1000 zapraszam do domu parafialnego na próbę scholi.

7. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek przypada wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa; w środę – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski; w piątek – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w sobotę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni można nabyć nowy numer „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

9. Wszystkim Drogim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia oraz obfitości Bożych darów.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF