15. Niedziela Zwykła

14 lipca 2019

1. W związku z pracami remontowymi, jakie trwają w kościele, Msze św. w tygodniu są odprawiane w kaplicy.

2. Składam serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary w ramach kolekty gospodarczej.

3. Jutro, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, czyli około 1830 zapraszam na spotkanie do domu parafialnego osoby funkcyjne, w związku z pieszą pielgrzymką do Sianowa.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, zaś we wtorek – NMP z Góry Karmel.

5. Za tydzień, w niedzielę 21 lipca o godz. 530 z naszej parafii po raz kolejny wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe do Sianowa. Już dzisiaj serdecznie zachęcam do wspólnego pielgrzymowania.

6. Również za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na przygotowanie posiłku dla pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę, którzy w sobotę 27 lipca będą mieli odpoczynek na terenie naszej parafii, w Przetoczynie.

7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni można nabyć nowy numer „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

8. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Elżbieta Dawidowska, lat 78, z Szemuda. Dobry Jezu…

9. Wszystkim Drogim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia oraz obfitości Bożych darów.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF