V Niedziela Wielkanocna

19 maja 2019

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy rocznicę przyjęcia I Komunii św. przez dzieci z klas IV. Zarówno dzieci, jak i ich rodziców zawierzajmy Panu Bogu, aby trwali przy Tym, który jest Chlebem życia.

2. Przez cały miesiąc zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych codziennie po Mszy św. wieczornej, w soboty – po Mszy św. porannej, zaś w niedziele – po sumie.

3. Jutro, w poniedziałek, na godz. 1520 zapraszam na katechezę przed bierzmowaniem. Młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania w czwartek 30 maja podczas Mszy św. o godz. 1800.

4. Również jutro po wieczornym nabożeństwie majowym zapraszam na spotkanie do kościoła rodziców młodzieży bierzmowanej.

5. We wtorek po wieczornym nabożeństwie majowym zapraszam na spotkanie osoby funkcyjne w związku z pieszą pielgrzymką do Wejherowa w sobotę 1 czerwca.

6. W środę na godz. 1900 zapraszam na plebanię na kolejną katechezę dla dorosłych.

7. W sobotę na 1030 zapraszam dzieci na próbę scholi liturgicznej.

8.  W kalendarzu liturgicznym w piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni można nabyć nowy numer „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Władysław Frankowski, lat 64, z Szemuda; śp. Grzegorz Marszała, lat 25, z Szemudzkiej Huty. Dobry Jezu…

11. Wszystkim Drogim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia oraz obfitości Bożych darów.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

100 0.17419910430908