III Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019

1. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do udziału w nabożeństwie Gorzkich żali w niedzielę po sumie oraz w nabożeństwie Drogi krzyżowej w piątek o godz. 830 i 1715.

2. Jutro, w poniedziałek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy św. o godz. 800 i 1800 będzie można kolejny raz zobowiązać się do duchowej adopcji dziecka poczętego, która „polega na codziennym odmawianiu w intencji jednego dziecka dziesiątki różańca wraz ze specjalną dodatkową modlitwą przez 9 miesięcy. Ponadto można do tego dodać dowolne praktyki pobożnościowe i ascetyczne w intencji adoptowanego dziecka”. Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy.

3. W środę na godz. 1900 zapraszam na plebanię na kolejną katechezę dla dorosłych.

4. W piątek na godz. 1400 zapraszam na spotkanie do kościoła dzieci przygotowujące się do I Komunii św.

5. W sobotę na godz. 1030 zapraszam na próbę scholi liturgicznej.

6. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni można nabyć nowy numer „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

7. Wszystkim Drogim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia oraz obfitości Bożych darów.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

100 0.13904190063477