33. Niedziela Zwykła

17 listopada 2019

1. W naszej parafii gościmy kleryka Gdańskiego Seminarium Duchownego. Ofiary składane dziś na tacę w całości są przeznaczone na utrzymanie tej Uczelni.

2. Spotkania duszpasterskie odbywają się według poniższego planu:

katecheza dla dzieci I-komunijnych

katecheza dla bierzmowanych

spotkanie ministrantów

katecheza dla dorosłych

próba scholi

katecheza dla bierzmowanych

3. W kalendarzu liturgicznym przypadają wspomnienia: w poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w środę – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, w czwartek – Ofiarowania NMP, w piątek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w naszym kościele odbędzie się uroczysty koncert z udziałem Pomorskiej Orkiestry Symfonicznej. Współorganizatorami tego niezwykłego wydarzenia są Pan Wójt Gminy Szemud, Pan Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz nasza Parafia. Już dzisiaj wszystkim bardzo serdecznie zapraszam!

5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu ze świątyni można nabyć nowy numer „Niedzieli” oraz „Gościa Niedzielnego”.

6. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Stefan Lasowski, lat 89, z Szemuda. Dobry Jezu…

7. Wszystkim Drogim Parafianom życzę błogosławionego tygodnia oraz obfitości Bożych darów.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

104 0.16161203384399