16. Niedziela zwykła

21 lipca 2024

1. Dziś o godz. 6.00 z naszej parafii wyruszyła 19. piesza pielgrzymka na Wielki Odpust Sianowski ku czci Matki Boskiej Królowej Kaszub. O wszystkich pątnikach pamiętajmy w naszej serdecznej modlitwie.
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do puszek na przygotowanie posiłku dla pielgrzymów kaszubskiej pieszej pielgrzymki z Helu na Jasną Górę. Pielgrzymi będą mieli postój przy naszym kościele w sobotę 27 lipca.
  3. Jutro po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi św. Serdecznie zapraszam.
  4. Ogłoszenie specjalne. Już w najbliższych dniach będziemy mieli możliwość zrobić coś dobrego i pomóc chorującemu na białaczkę Norbertowi, mieszkańcowi naszej parafii, oraz innym pacjentom. Norbert ma 11 lat i wraz z rodzicami oraz rodzeństwem mieszka w Szemudzie. Kilka tygodni temu rodzina dowiedziała się, że chłopiec choruje na białaczkę i do pełnego wyzdrowienia potrzebuje przeszczepienia szpiku. Tylko 25% pacjentów znajduje zgodnego dawcę w rodzinie, a Norbert pomimo trójki rodzeństwa nie miał tego szczęścia. Lek na chorobę Norberta nosimy w sobie, a jego bliscy zaczęli walkę, aby w bazie potencjalnych dawców szpiku było jak najwięcej osób, gdyż dzięki temu pacjenci mogą wrócić do zdrowia. Punkty rejestracyjne będą mieścić się:

- sobota 27 lipca, godz. 9.00-19.00 – Starostwo Powiatowe w Wejherowie (koło Biedronki),

- niedziela 28 lipca, kościół w Bojanie (godz. 9.00-17.30), kościół w Bolszewie (godz. 9.00-19.00), Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szemudzie (godz. 9.00-17.00), kościół w Kielnie (godz. 9.00-18.30), kościół w Chwaszczynie (godz. 9.00-19.00), kościół w Orlu (godz. 8.00-13.00).

Zapraszamy do rejestracji każdą osobę w wieku od 18 do 55 lat, która chciałaby zostać potencjalnym dawcą szpiku. Rejestracja jest bezpłatna, zajmuje ok. 10 minut i jest bardzo prosta – wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, wypełnić formularz rejestracyjny oraz pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka na trzy pałeczki. W rejestracji pomogą wolontariusze.

1. Zachęcam do lektury prasy katolickiej („Gość Niedzielny”, „Niedziela”).
  2. Za tydzień w niedzielę, po każdej Mszy św. na parkingach odbywać się będzie święcenie samochodów w związku z liturgicznym wspomnieniem św. Krzysztofa, które przeżywać będziemy w tym tygodniu.
  3. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Teresa Necel, lat 71, z Jeleńskiej Huty. Dobry Jezu…
  4. Na czas wakacji, urlopów i letniego wypoczynku niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF