II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021

1. Ze względu na obostrzenia sanitarne, w naszym kościele jednorazowo może przebywać maksymalnie 35 osób. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.
  2. Na czas obostrzeń Msze św. w niedziele są sprawowane w następujących godzinach: 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 i 15.30.
  3. Dzisiaj przeżywamy niedzielę Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami i ofiarami obejmujemy misjonarzy głoszących Ewangelię Chrystusową na misjach.
  4. W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek zachęcam do udziału w nabożeństwie drogi krzyżowej o godz. 8.30 i 17.15. Bezpośrednio po popołudniowym nabożeństwie będzie sprawowana Msza św.
  5. Nabożeństwo Gorzki żali sprawowane jest w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
  6. Katecheza przed I Komunią św. odbywa się w następujących terminach:

wtorek, godz. 15.00: kl. III „b” Szemud, ks. III Częstkowo i kl. III Jeleńska Huta,

piątek, godz. 11.40: kl. III „a” i III „c” z Szemuda.

7. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania odbywa się w następujących terminach:

godz. 14.30 – uczniowie, których nazwiska zaczynają się na litery od A do K,

godz. 16.15 – uczniowie, których nazwiska zaczynają się na litery od L do Ż.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek (od godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.), I piątek (od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św.) oraz I sobota miesiąca.

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Sebastian Brauer, lat 29, z Szemuda; śp. Anna Brylowska, lat 84, z Donimierza. Dobry Jezu…

10. Za tydzień gościć będziemy kleryka z Gdańskiego Seminarium Duchownego, z którym modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie. Ofiary składane wówczas na tacę w całości będą przeznaczone na utrzymanie i potrzeby Seminarium.

11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej („Gość Niedzielny”, „Niedziela”).

12. Na nowy tydzień niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF