I Niedziela Adwentu

27 listopada 2022

1. Dzisiaj rozpoczynamy święty czas Adwentu, który ma nas przygotować do głębokiego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Przez cały Adwent zapraszam na roraty – uroczyste Msze św. ku czci Matki Bożej, które w naszym kościele będziemy odprawiali od poniedziałku do soboty o godz. 7.00.

2. Dzisiaj również można nabyć świece Caritas (małe – 10 zł, duże – 20 zł), z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

3. W niedziele o godz. 14.30 odbywa się katecheza dla kandydatów do bierzmowania.

4. Jutro po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Serdecznie zapraszam.

5. W środę na godz. 19.00 zapraszam na plebanię na katechezę dla dorosłych.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (od godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św.), pierwszy piątek (od godz. 16.00 – spowiedź św.) oraz pierwsza sobota miesiąca (odwiedziny chorych z Komunią św.).

7. W sobotę na godz. 10.30 zapraszam na spotkanie scholi liturgicznej.

8. Parafia w Chwaszczynie organizuje kurs przedmałżeński dla narzeczonych, który odbędzie się w dn. 28 XI – 1 XII. Spotkania będą odbywały się w salce na plebanii przy ul. Żeromskiego 1. Początek o godz. 19.00.

9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust ku czci św. Barbary. Z tej okazji uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczyć będzie ks. arcybiskup Tadeusz Wojda SAC, który również dokona poświęcenia nowo wybudowanego ołtarza bocznego ku czci Matki Bożej. Po Mszy św. tradycyjnie udamy się w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Proszę przygotować baldachim, chorągwie i feretrony.

10.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej („Gość Niedzielny”, „Niedziela”).

11.  W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Elżbieta Czoska, lat 91, z Szemuda. Dobry Jezu…

12.  Na nowy tydzień niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF