Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020

1. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych, w liturgii może uczestniczyć 1 osoba na 10 m2. Oznacza to, że w naszym kościele (łącznie z chórem) dozwolony jest udział 59 osób. Proszę również pamiętać o maseczkach ochronnych na twarz.

2. Metropolita Gdański udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy św. w środkach społecznego przekazu.

3. Do czasu obowiązujących ograniczeń dotyczących liczby wiernych w kościele z powodu koronawirusa, w każdą niedzielę o godz. 1100 odbywa się transmisja Mszy św. z naszego kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Link: https://www.youtube.com/channel/UC5w-mh1RX9PGyvACfwxhDIQ/live

4. Również w tym tygodniu od poniedziałku do piątku, codziennie od godz. 1700 będzie okazja do spowiedzi św. Serdecznie zachęcam do przystąpienia do tego sakramentu, aby móc przyjąć Komunię św. w czasie wielkanocnym.

5. We wtorek będzie dodatkowa spowiedź św. z udziałem zaproszonych księży: od godz. 800 do godz. 900 oraz od godz. 1900 do godz. 2000.

6. Nabożeństwa majowe odprawiamy w naszym kościele w tygodniu po Mszy św. wieczornej, w soboty – po Mszy św. porannej, zaś w niedziele – po sumie. Ze względu na panujące ograniczenia i zachowanie zasad bezpieczeństwa, proszę także o odmawianie Litanii loretańskiej do NMP i modlitwy różańcowej w domach, we wspólnocie całej rodziny.

7. Niech ten niełatwy czas, który przeżywamy stanie się dla nas wszystkich okazją do pogłębienia naszego życia duchowego. Niech Chrystus, który pokonał moc grobu pomoże i nam wciąż na nowo powstawać do nowego życia…

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

105 0.2583920955658