3. Niedziela zwykła

23 stycznia 2022

1. Dziś w Kościele Powszechnym przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Oby wciąż towarzyszyła nam świadomość, że poprzez teksty biblijne to „sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię”.

2. Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, która trwać będzie do godz. 20.00.

3. W środę na godz. 19.00 zapraszam na plebanię na katechezę dla dorosłych.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie duszpasterstwa młodych.

5. W sobotę o godz. 10.30 zapraszam na próbę scholi.

6. Za tydzień w niedzielę o godz. 14.30 zapraszam na katechezę przed bierzmowaniem.

7. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła, w środę – wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w piątek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej („Gość Niedzielny”, „Niedziela”oraz„Galilea” –10 zł).

9. We wtorek o godz. 9.00 odbędzie się pogrzeb śp. Romana Parchem, lat 61, z Szemuda. Dobry Jezu…

10.  Na nowy tydzień niech dobry Bóg nam wszystkim błogosławi.

Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

» Archiwum | Pobierz jako PDF