Informacje związane z budową kaplicy pogrzebowej

W sierpniu 2009 r. został uporządkowany teren, na którym stanie kaplica pogrzebowa. Wymieniony został grunt na placu, który w przyszłości będzie służył jako parking.  Nawieziono ponad 500 wywrotek piasku. Dzięki dobroczynności wielu osób, które ofiarowały pracę i materiał, obciążenie parafii na tym etapie wyniosło tylko 43 000 PLN.

W roku 2010 został przygotowany projekt architektoniczno-budowlany oraz wszelka dokumentacja budowlana.

Pozwolenie na budowę wydano 27 stycznia 2011 r.

13 lipca 2011 r. (w Dzień Fatimski) wykonane zostały pomiary geodezyjne i wytyczono teren pod budowę.

W sierpniu 2011 r. zakończył się I etap budowy (tzw. stan zerowy, czyli ławy, fundamenty, izolacja). Dzięki kolejnym fundatorom koszt tych prac wyniósł tylko 25 000 PLN.

W 2012 roku prace przy budowie rozpoczęliśmy wczesną wiosną. Udało się wznieść mury, pokryć kaplicę dachem, doprowadzić elektryczność, nanieść tynki w środku kaplicy, pokryć styropianem i nanieść tynki na zewnętrznych ścianach budynku oraz zakupić i wstawić okna. Całość wykonanych w 2012 roku prac kosztowała 75 560 PLN.

W 2013 roku udało się zakończyć główne prace, tak aby kaplica pogrzebowa mogła służyć już naszej wspólnocie. Całość wykonanych w tym roku prac kosztowała 68 850 PLN. W odpust parafialny, 6 grudnia 2013 roku Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański, uroczyście poświęcił kaplicę pogrzebową.

Wraz z kapicą oddaliśmy do użytku parking, który służy mieszkańcom parafii.

W 2014 roku chcemy dokończyć wszelkie prace przy budowie kaplicy. Do wykonania pozostało jeszcze malowanie kaplicy z zewnątrz, zrobienie podbitek dachowych oraz przygotowanie do użytku toalet.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim Parafianom: rodzinom oraz osobom indywidualnym, za włączenie się w trud budowy potrzebnej dla naszej wspólnoty kaplicy pogrzebowej. Jej budowa jest możliwa dzięki dobrowolnym ofiarom, za które składam serdeczne Bóg zapłać.

Dane dotyczące konta:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Mikołaja

ul Wejherowska 49

84-217 Szemud

Bank Rumia Spółdzielczy   66835100030033822020000010

(z dopiskiem „Kaplica pogrzebowa”)

Zdjęcia z budowy znajdują się w zakładce „Parafia w obiektywie”