Wspólnota adoracyjna Najśw. Sakramentu

W naszej parafii powstała wspólnota adoracyjna Najświętszego Sakramentu.

Swoją postawą i swoim życiem chcemy ofiarować Panu Jezusowi jedną godzinę w tygodniu na osobistą adorację Boga Żywego w Najświętszym Sakramencie. To każdy z nas decyduje o tym, kiedy, w którym momencie dnia albo wieczoru poświęci tę jedną godzinę na adorację.

Istotą adoracji jest cisza. Adoracja to bardziej wsłuchiwanie się niż mówienie.

Trwając na osobistej adoracji pozwalamy Bogu, aby nas przemieniał i poprzez nas dzielił się swą miłością z innymi ludźmi.

Poprzez udział we wspólnocie adoracyjnej chcemy:

- modlić się w intencjach Kościoła,

- modlić się o pokój na świecie,

- modlić się o zbawienie dusz w czyśćcu cierpiących,

- modlić się o powołania kapłańskie i zakonne,

- modlić się za kapłanów i osoby konsekrowane,

- krzewić kult Najświętszego Sakramentu poprzez własny przykład i trwanie na adoracji,

- nauczyć się korzystać z owoców wyproszonych na adoracji przez wspólnotę.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do wspólnoty!