18 września 2021

ARCYBISKUPOWI TADEUSZOWI WOJDZIE SAC

26 września 2021 r. godz. 11:30

Bazylika Archikatedralna w Gdańsku-Oliwie

29 czerwca tego roku, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Ojciec Święty Franciszek, podczas Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice św. Piotra w Rzymie, wręczył Arcybiskupowi Tadeuszowi Wojdzie SAC paliusz metropolity.

Uroczyste nałożenie paliusza Metropolicie Gdańskiemu odbędzie się w niedzielę, 26 września, o godz. 11:30 podczas Mszy Świętej sprawowanej w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Paliusz, w imieniu papieża Franciszka nałoży Nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybiskup Salvatore Pennacchio.

Paliusz to przede wszystkim symbol jedności z Ojcem Świętym. Symbolizuje on także pasterską misję arcybiskupa metropolity, który na wzór Dobrego Pasterza niesie owce na swoich ramionach.

Zapraszając do udziału w powyższej uroczystości, prosimy o modlitwę w intencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza, by – zgodnie z Jego zawołaniem biskupim „Aby była głoszona Ewangelia” – stojąc na czele Archidiecezji Gdańskiej, mógł owocnie sprawować pasterską posługę i budować Chrystusowy Kościół prowadząc nas drogami wiary.

Bp Wiesław Szlachetka                                            Bp Zbigniew Zieliński

Wikariusz Generalny                                                Wikariusz Generalny

109 0.063218832015991