5 września 2021

Dzień Solidarności z Afgańczykami

Komunikat Ks. Arcybiskupa

Dzień solidarności z Afgańczykami: niedziela 5 września 2021

W odpowiedzi na wezwanie Papieża Franciszka podjęte przez Biskupów Diecezjalnych 25 sierpnia na Jasnej Górze zwracam się z prośbą, aby Niedziela 5 września była „Dniem Solidarności z Afgańczykami”.

Niech będzie to nasza  modlitwa o pokój oraz wsparcie materialne dla potrzebujących. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce, jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin.

Jednocześnie zwracam się z prośbą o zorganizowanie zbiórki do puszek po każdej Mszy świętej tego dnia we wszystkich parafiach i kościołach rektorskich Archidiecezji Gdańskiej. Z serca dziękuję za wszelkie odruchy ludzkiej solidarności.

Wpłaty ze zbiórki z dnia 5 września należy dokonywać na konto Caritas Archidiecezji Gdańskiej z dopiskiem „Afganistan” lub w kasie Caritas w Sopocie do dnia 17.09.2021 r.

BANK MILLENNIUM S.A. 18 1160 2202 0000 0001 0993 9504

Zbiórkę należy zapowiedzieć wiernym w niedzielę, 29 sierpnia, w ogłoszeniach parafialnych.

/-/ Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC

Metropolita Gdański