7 listopada 2020

Nowe obostrzenia

Od soboty 7 listopada obowiązują nowe obostrzenia związane m.in. z liczbą osób przebywających w świątyniach.

W naszym kościele maksymalnie może przebywać 35 osób.

Ksiądz biskup udzielił wszystkim dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

Komunikat administratora archidiecezji gdańskiej

Pogorszyły się znacząco warunki epidemiczne, dlatego od 7 do 29 listopada 2020 r. obowiązuje przepis sanitarny, który dopuszcza w przestrzeni kościoła obecność 1 osoby na 15 m kw.

W związku z powyższym udzielam wszystkim katolikom archidiecezji gdańskiej oraz przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Dyspensy udzielam w jedności z biskupami innych diecezji w Polsce. Jest ona ważna aż do odwołania.

Równocześnie zachęcam do wspólnej modlitwy w domu, a także do korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych oraz internetowych Mszy świętej. Na ile to możliwe proszę również o materialne wsparcie własnej parafii i dzieł Kościoła w tym okresie.

+ Jacek Jezierski

administrator archidiecezji gdańskiej