31 maja 2019

20. rocznica pobytu Jana Pawła II w Sopocie

5 czerwca

ZAPROSZENIE METROPOLITY GDAŃSKIEGO NA MSZĘ ŚW.

W 20. ROCZNICĘ POBYTU JANA PAWŁA II W SOPOCIE

5 CZERWCA 2019

      Umiłowani Bracia i Siostry,

     Drodzy Bracia Kapłani!

     Przed nami rocznica pamiętnej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła do Polski. Dwadzieścia lat temu, w 1999 r. Papież przybył do Sopotu i celebrował uroczystą Mszę Świętą, podczas której ukoronował obraz Matki Boskiej Wejherowskiej – Uzdrowienia Chorych na duszy i ciele. W spotkaniu tym uczestniczyło ponad 700 tysięcy pielgrzymów.

     Święty Jan Paweł II wołał wówczas: „«Nie ma solidarności bez miłości». Więcej, nie ma szczęścia, nie ma przyszłości człowieka i narodu bez miłości, tej miłości, która przebacza, choć nie zapomina, jest wrażliwa na niedolę innych, nie szuka swego, ale pragnie dobra dla drugich; miłości, która służy, zapomina o sobie i gotowa jest do wspaniałomyślnego dawania. Jesteśmy zatem wezwani do budowania przyszłości opartej na miłości Boga i bliźniego. Do budowania «cywilizacji miłości»”.

     Wspominając te słowa i to szczególne spotkanie Papieża Polaka z wiernymi Archidiecezji Gdańskiej, zapraszam serdecznie na rocznicową Mszę Świętą, która będzie sprawowana w środę, 5 czerwca o godz. 18.00, w kościele pw. św. Michała Archanioła w Sopocie. Po liturgii odbędzie się procesja i modlitwa przy Krzyżu Papieskim na hipodromie.

                                                      + Sławoj Leszek Głódź

                                               Arcybiskup Metropolita Gdański

 

 

 

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
109 0.06521201133728