14 kwietnia 2019

Wielki Tydzień

Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową. Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, w czasie którego naszego Pana witały tłumy ludzi. Wołali: "Hosanna Synowi Dawidowemu"... Wystarczyło kilka dni, aby ci sami ludzi, podburzeni przez innych, krzyczeli: "Na krzyż z Nim! Ukrzyżuj Go!"...

Dziś rozpoczynamy najważniejszy tydzień w roku, dlatego nazywamy go Wielkim Tygodniem. Serdecznie zapraszam do udziału w liturgii Triduum Sacrum.

W Wielki Czwartek o godz. 1800 sprawowana będzie Msza Wieczerzy Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy potrwa do godz. 2200.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. O godz. 1430 zostanie odprawiona Droga krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800. Po jej zakończeniu odśpiewamy Gorzkie żale. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim potrwa do rana. Od godz. 2100 zapraszam do czuwania strażaków z Szemuda.

W Wielką Sobotę tradycyjne błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się o godz. 1000, 1100, 1200 i 1300. Liturgię Wigilii Paschalnej, na którą przynieśmy świece, rozpoczniemy o godz. 2000. Po jej zakończeniu czuwać będą strażacy z Przetoczyna.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszam na uroczystą procesję oraz Mszę św. rezurekcyjną o godz. 600 rano. Pozostałe Msze św. będą odprawiane o godz. 930 i 1100.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane o godz. 800, 930 i 1100.

W pierwszy i w drugi dzień Świąt nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 1530.